Начало Лица Новини Документи Видео Галерия Присъединете се Сигнали Партньори Контакти RSS

Реч на Яне Янев пред ІІІ конгрес на РЗС

През последните 20 години имаше ненаказан грабеж, вилнееше политическата мафия. Никой на никого не търсеше отговорност. Майка България плаче от корупция. Плаче и стене за това, че всички останали европейски държави могат да се гордеят с конкретни икономически резултати, могат да се похвалят с политики свързани с живота на обикновения гражданин. А България може да се „похвали” с корупция, с бедност, с рекорден брой убийства. На тази тенденция, приятели, ние сме готови да сложим край. Готови сме на всичко.

Искам да разсея всякакви слухове, които се носят от поръчкови анализатори, които се опитват ежедневно да внушават на обществото, че Яне Янев или „Ред, законност и справедливост” имали около себе си представители на бившата Държавна сигурност, на хора от ДАНС, от службите и не знам още от къде. Заявявам го по най-отговорния начин: никога, по никакъв повод не съм имал и няма да имам ангажименти към никой от изброените. Нещо повече – ако някой има нещо срещу мен или срещу новоизбраното ръководство на „Ред, законност и справедливост”,  призовавам го сега да го каже. Да каже: ето документите и фактите, така както правим ние от „Ред, законност и справедливост”, когато разобличаваме далаверите и корупцията, назоваваме конкретни имена с документи и факти. Искам и още нещо да кажа чрез вас, нашите посланници, делегатите на цяла България. Като се върнете искам да им заявите, че „Ред, законност и справедливост”  и аз като неин председател нямаме ангажименти към нито един олигарх, към нито един политик, независимо дали са от ляво, дясно или центъра. Никой на нас не може да ни дърпа юздите. Няма такава сила, която може да ни застави да спрем да се борим срещу корупцията. Бъдете сигурни, че ако сега разобличаваме, то след по-малко от 4 – 5 месеца, ако българския народ ни даде доверие със силата на изборната бюлетина, ще ги вкараме в следствените арести и в затворите. Окото ми няма да трепне, казвал съм го и пак го заявявам: Докато в България не въведа ред и законност, за справедливостта е необходим и икономически просперитет, икономически просперитет не за олигарсите и политиците, а за българските семейства, за българските граждани. Готови сме да освободим България от робството на корупцията. Робство, което загроби държавата ни. Превърна я в слаба и немощна с неадекватна и измислена политическа класа, която 20 години работеше по модела на кръглата маса и основния сценарист на прехода Андрей Луканов, чийто ученици и до днес са от ляво до дясно във всички партии.

 Стига фалш и лицемерие!
 
В България трябва да има искренност. Трябва това, което хората искат и мислят, да се случи и политиците да го говорят, да действат категорично, солидно и без възможности за колаборации и договорки с политическата мафия на прехода. Ще бъда безпощаден към всеки независимо дали се казва Ковачки, Георги Гергов, Костов, Симеон Борисов, Петков и който и да било. По никакъв повод няма да се договаряме, така както се случваше през тези 20 години зад завесата. Нито с политиците, нито с олигарсите! В България няма човек, който може да ми дърпа конците или който може да ме пуска с дистанционно. Единствено и само ще се съобразявам с нашите партньори консерватори.
И последното, което искам да ви кажа уважаеми приятели: От днес нататък ни предстои изключително сериозна битка. Битка, която е без правила, битка, в която участва политическата и икономическа мафия със своите протежета в цялата държавна власт. Затова трябва всички тези реалности да ги преценим и да знаем, че резултатите на Евроизборите са ключов фактор за спешна операция без упойка в България. За да може да дадем държавата на българските граждани, за да може да превземем крепостта, която изградиха за тези 20 години с непозволени средства на демокрацията, трябва на Евроизборите да направим победа. Трябва на Евроизборите да бъдем изненада, трябва да се изравним с първите три по сила политически партии в България. Това ще бъде знак, че на националните избори „Ред, законност и справедливост„ ще има такава група самостоятелна в 41-вото Народно събрание, която ще може да започне реално да работи за своята стратегическа цел, а именно: рестарт на системата. Нова държавност, свикване на ново Велико народно събрание и приемане на нова българска конституция. Нова българска конституция, при която да има истинска правова държава със съдебна власт, независима от политиците и политическата мафия. Нова конституция, която ще гарантира да се сложи край на тази диктатура, на бюрокрацията, която беше установена за 20 години. България няма нужда от 240 депутати - най-много 120. България няма нужда от 120 държавни агенции – най-много 20. България няма нужда от областни администрации – това спокойно може да се изпълнява от кметовете на областните градове. България има нужда от европейска конституция, има нужда от истински ред и законност, за да може през идващия мандат да стане икономически стабилна правова държава. Но това в много голяма степен зависи от всички вас.
 
Аз се заклевам, че прошка няма да има, че ще карам до край с цената на всичко в това число и с цената на живота си. Ако вие ме следвате, ще победим. На добър час и убеден съм в България идва нов етап. Етап, в който държавата ни има шанс да бъде истински европейска и да загърби балканския манталитет, да загърби политическата мафия, дирижирана от старата номенклатура, чиито деца и внуци днес управляват и да дойдат нови хора като вас, за да се сложи точка на прехода и ново европейско начало.
 
На добър час! 




назад
- a  a  a +  
 
 
 
Горещи теми
 
  • Олигарси
  • Актуализирана: 30.04.2010/09:20
  • Царските имоти
  • Актуализирана: 18.12.2009/16:35
  • Има ли реислямизация в България?
  • Актуализирана: 16.03.2010/10:13
  • Нова Конституция
  • Актуализирана: 10.05.2010/13:59
  • Несъвместимост с държавна служба на министри от кабинета Борисов
  • Актуализирана: 19.03.2010/11:04
  • Генералната подмяна на кабинета Борисов
  • Актуализирана: 09.06.2010/11:17
     
    АКЦЕНТИ
    Контакти | RSS | Карта на сайта
    Copyright © 2009, Партия "Ред, законност и справедливост". Created by MITRA PR.